TiltViewer wymaga do otwarcia galerii JavaScript
a następnie Flash player.

Pobierz tutaj.

Mimo niepewnej pogody, 19 lipca 2008 roku w Kalembinie odbyło się 50 – lecie Kółka Rolniczego, na które licznie przybyli zainteresowani oraz zaproszeni goście:
gospodarz Gminy Wiśniowa – Tadeusz Przywara, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie – Mieczysław Bochenek, Komendant Policji w Wiśniowej - Piotr Papuga
oraz główny inicjator imprezy,  Prezes Kółka Rolniczego w Kalembinie – Jan Szaro.
Wodzirejem oraz główną prowadzącą była Marzena Drygaś – Kalisztan, stażystka Ośrodka Kultury w Wiśniowej, która debiutując doskonale poradziła sobie z towarzyszącą jej tremą.
Tuż na wstępie pan Adam Zięba krótko przedstawił historię 50 – letniej działalności Kółka Rolniczego w Kalembinie.
Główną atrakcją sobotniego spotkania był występ Zespołu Ludowego o wdzięcznej nazwie „Kłosowianie” ze strzyżowskiego Domu Kultury „Sokół”.
Impreza zorganizowana została przez Ośrodek Kultury w Wiśniowej we współpracy ze społecznością wsi Kalembina, która po raz kolejny dała się poznać jako gościnna wioska, w której panie cieszą się wyśmienitym talentem kulinarnym.
Po części oficjalnej nadszedł czas na rozrywki. Podczas gdy jedni biesiadowali przy suto zastawionych stołach, inni ruszyli w tany. Do tańca przygrywał Andrzej Konsur – znany jako „Człowiek Orkiestra”.

 text: Monika