● Strona główna
● Zespoły
● Galeria
● Archiwum
● Historia OK
● Wiśniowa
● Pliki
● Kontakt

Zapowiedzi
Księga Gości

BIP Wiśniowa

www.wisniowa.pl


 
Gminne Obchody Uroczystości 3-go Maja - 03.05.2008

 

        3 Maja 2008 roku w Kościele parafialnym we Wiśniowej odbyła się uroczysta Msza Święta
za Ojczyznę upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji z 1791 roku. Przewodniczył jej proboszcz tutejszej parafii ks. Marek Matera, w asyście wikarego Tomasza Świerada. Patriotyczne święto uczcili również obecni na mszy: Chór Męski ,,Echo” z Wiśniowej oraz orkiestra dęta OSP z Brzezin. Homilię wygłosił gospodarz parafii ks. Marek Matera.    

         W uroczystościach religijno-patriotycznych udział wzięli Wójt Gminy Wiśniowa - Tadeusz Przywara, Przewodniczący Rady Gminy – Ryszard Strzępek, sekretarz  gminy Jacek Rybczyk, a także Radni do Rady Powiatu i Małgorzata Książek, Piotr Myćka, Marian Wójtowicz.
Nie zabrakło pocztów sztandarowych z OSP z Wiśniowej, na czele z: komendantem Kazimierzem Furtkiem, prezesem Stanisławem Krochmalem oraz członkiem Celestynem Dziokiem, Jazowej, delegacja ze szkół podstawowych z Wiśniowej i z Szufnarowej, a także gimnazjum z Wiśniowej na czele z dyrekcją: Beatą Włodyką, Jerzym Łukasiewiczem, Marią Basamanią oraz Magdaleną Ząbik.
Licznie stawili się wierni z parafii. Po uroczystej mszy świętej delegacje w. w. osób udały się pod kamień upamiętniający posadzenie Dębu Papieskiego, by złożyć wiązanki kwiatów.

 

photos: robert jurasz
text: monika
 

Serwis Internetowy Ośrodka Kultury w Wiśniowej
 Administrator: leszczu82@o2.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768